DIBB

  Dansk Institut for Basic Body awareness therapy


DIBB

BBAT

Uddannelse

Kurser

Litteratur

Kompetencecenter

Kontakt

Links

Fysioterapeuter med klinisk kompetence i BBAT

 

Hovedstadsområdet:            

 

Helena Bjørn Andersen
helena.bjoern.andersen@regionh.dk

Helena2830@gmail.com

Behandler ikke i privat regi

 

Susan Christensen

sus@nchristensen.net

Behandler ikke i privat regi

 

Sofia Dam Dahl                         

sofiadamdahl@icloud.com

Behandler ikke i privat regi

 

Thomas Falbe-Hansen

Tfh01@hotmail.com

Tilbyder behandling i privat regi

 

Vibeke Hertz

Vhogsvk@gmail.com

Vibeke.hertz@regionh.dk

Er åben overfor henvendelser vedr. privat behandling


Jonna Jensen

jonna@bodyawareness.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Tanja Johnsen
johnsentanja@mail.dk
Tilbyder behandling i privat regi

 

Lene Ketil

jyderuplene@hotmail.com og lene.ketil@regionh.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Anne-Sofie Relster Nielsen

Anne-Sofie.Nielsen@regionh.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Anne Haugaard Mehrens

anne@mehrens.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Kirsten Nissen

Kir.nissen@gmail.com

Behandler ikke i privat regi

 

Tine Juhl Pedersen

Tine.juhl.pedersen@gmail.com

Er åben overfor henvendelser vedr. privat behandling

 

Mette Schmidt

mettestadil@gmail.com

Behandler ikke i privat regi


 

Louise Svendsen

lsve@phmetropol.dk 

Tilbyder behandling i privat regi

 

Nina Olsen

ninafys@yahoo.dk

Behandler ikke I privat regi

 

Christian Karlsen Hansen

christian.karlsen.hansen.@regionh.dk

Behandler ikke I privat regi

 

Michael Timmermann

michael.timmermann@regionh.dk

Behandler ikke I privat regi

 

Trine Stårup Madsen

staarup_@hotmail.com

Behandler i privat regi

 

  

Sjælland:

 

Hanne E Dall Coermann

kopem@kopem.dk / www.kopem.dk

Tilbyder behandling i privat regi

 

Marie G. Thorsen

thorsen.marie@gmail.com

Behandler ikke I privat regi

 

 

 

Nordjylland:

 

Eva Norre

evanorre@gmail.com

Behandler ikke i privat regi

 

 

 

Midtjylland:

 

Kirsten Bjørn Andersen

ksba@mail.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Bolette Haagen
bolettehaagen@hotmail.com / www.bolettehaagen.dk
Tilbyder behandling i privat regi i Aarhus og på Samsø

 

Lissi Thomsen Rimmen

lisrim@rm.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Marianne Troense

Mariannetroense@gmail.com / troense@horsens.dk

Tilbyder behandling i privat regi

 

Annette Øster,

annetteoester@gmail.com / anneoest@rm.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Lone Gravgaard Hvilsom

lm@mail.dk

Tilbyder behandling i privat regi

 

Christiane Joern   

chrjoern@rm.dk / chrisjoern@gmail.com

Tilbyder behandling i privat regi.

 

 

Sydjylland:

 

Dorte Storm Rehnberg

stormdorte@hotmail.com

Behandler ikke i privat regi

 

Pernille Trondhjem Grøndal

overmarken17@gmail.com

Behandler ikke i privat regi

 

Fyn:

 

Janna Borghäll Heisterberg

jannadk@hotmail.com
Behandler ikke i privat regi

 

Peter Brandt
Hrpeterbrandt@gmail.com
Er åben overfor henvendelser vedr. privat behandling

 

Lis Brodersen

lisbro@live.dk 

Behandler ikke i privat regi

 

Grethe Birgitte Kure

grethe.birgitte.kure@rsyd.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Pia Esborn Maglebjerg

pmaglebjerg@hotmail.com

Er åben overfor henvendelser vedr. privat behandling

 

Vivian Rasmussen
vivian.rasmussen3@rsyd.dk, vira@oncable.dk

Tilbyder behandling i privat regi

 

Dorte Uhd

Dorte.uhd@rsyd.dk

Behandler ikke i privat regi

 

Dorte Dihver

dihver@outlook.dk - 2635 8609

Tilbyder behandling i privat regi

 

 

Merete Wildt

meretewildt@gmail.com

Behandler ikke i privat regi.